Sahol AB370

زودگیر و ضد یخ بتن

ضد یخ و زودگیرکننده بتن مسلح

شرح محصول:

زودگیرکننده Sahol AB370 در شرایط آب و هوایی سرد به عنوان یک افزودنی مایع برای حفاظت بتن از سرما و یخ‌زدگی استفاده می‌گردد.

نحوه اثر:

سیمان ماده‌ای است که در هنگام مواجه‌شدن با آب طی فرآیند هیدراتاسیون شروع به سخت‌شدن می‌کند و مقاومت‌ آن افزایش می‌یابد. این فرآیند در دمای زیر °C5 به شدت کند می‌شود. فرآیند هیدراتاسیون یک واکنش گرمازاست و درصورتی‌که مواد کمکی نظیر ضد یخ به مخلوط اضافه شود، فرآیند به سرعت آغاز شده و اگر رشد متعادلی داشته باشد می‌تواند از یخ‌زدن بتن جلوگیری کند. ضد یخ بتن در واقع ماده‌ای است که باعث تسریع پیشرفت هیدراتاسیون سیمان می‌گردد و همراه با تمهیداتی نظیر گرم‌کردن بتن، می‌تواند به طور مطلوبی به رشد فرآیند هیدراتاسیون و سخت‌شدن سیمان در هوای سرد کمک کند.

 

روش مصرف:

ابتدا سطح و داخل قالب‌ها از برف و یخ به‌طور کامل پاک شده و حتی‌الامکان با اعمال حرارت قالب‌ها گرم شوند. دمای آب مصرفی در بتن تا حداقل ‌°C15 افزایش داده شود. همچنین، مصالح باید در محل سرپوشیده نگهداری شوند و با پیش‌بینی تمهیدات خاص از یخ‌زدن آنها جلوگیری کرد.

ضد یخ Sahol AB370 را به آب بتن اضافه نمایید. در جـدول 1 مقدار مصرف برحسب دمای محیط نشان داده شده است. در صورت استفاده از بتن آماده مایع را داخل تراک میکسر اضافه کرده و به مدت 10 دقیقه با دور تند مخلوط گردد. دمای بتن در هیچ حالتی نباید کمتر از °C5 گردد. درصورتی‌که دمای بتن پس از اختلاط ضد یخ با آن از این مقدار کم‌تر باشد، نشان‌دهنده‌ آن است که مقدار مصرف باید کمی افزایش یابد تا به دمای مطلوب دست یافت.

جدول 1- مقدار مصرف بر حسب دمای محیط (θ)

 

مقدار مصرف بر حسب درصد وزن سیمان

دمای محیط برحسب °C

 
 

0/6~0/3

0 < θ < 5

0/6~1/0

-5 < θ < 0

1/0~2/0

-10 < θ < -5

2/0~3/0

θ < -10

 

شرایط نگهداری:

دردمای بین °C10 تا °C30 نگهداری شود. در صورت بروز یخ‌زدگی به‌طور کامل با گرم‌کردن ملایم از حالت انجماد خارج شده و قبل از مصرف هم‌زده شود. قبل از استفاده به تاریخ مصرف درج شده روی محصول دقت نمایید.

 

خدمات و پشتیبانی:

گروه فنی شرکت البرز شیمی آسیا برای انجام آزمایشات و همکاری‌های لازم جهت تعیین میزان و نحوه‌ مصرف دقیق Sahol AB370 آماده همکاری و ارائه خدمات به مصرف‌کنندگان محترم می‌باشد.

مشخصات فنی:

مشخصات فنی Sahol AB370

مشخصه

شرح

شکل ظاهری

مایع شفاف

رنگ

قهوه‌ای روشن

قابلیت انحلال در آب

به‌طور کامل در آب حل می‌شود

مقدار کلراید

ندارد

چگالی

1/24±0/01gr/cm3

 

موارد ایمنی:

این ماده جزء مواد سمی و آتش‌زا نمی‌باشد. هنگام مصرف از دستکش و ماسک مناسب استفاده نمایید. این ماده غیرخوراکی است و در صورت تماس با پوست یا چشم محل مورد نظر فوراً با آب فراوان شستشو داده شود.

بسته‌بندی:

  • ظروف 20 لیتری
  • بشکه‌های 220 لیتری

مزایا:

  • ایجاد تسریع در گیرش اولیه‌ سیمان
  • جلوگیری از یخ‌زدن بتن در شرایط آب و هوایی سرد
  • قابلیت تنظیم اثر ماده با افزایش یا کاهش مقدار مصرف
  • امکان تداوم بتن‌ریزی در هوای سرد
  • امکان قالب‌برداری در زمانی کوتاه‌تر

استاندارد:

  • ASTM C494 – Type M
  • BS 5057

برای دانلود فایل به صورت PDF کلیک کنید.