Artiment RPC11

ملات ترمیمی

ملات ترمیمی پلیمری

شرح محصول:

ملات ترمیمی پلیمری Artiment RPC11 بر پایه سیمان می‌باشد و برای پرکردن ترک‌های ریز و حباب‌های تو خالی قابل مشاهده در سطح بتن به‌کار می‌رود. پس از افزودن مقدار آب معینی به پودر Artiment RPC11، خمیر تعمیری با مقاومت بالایی ایجاد می‌شود که قابلیت اجرا با ضخامت‌های کم را نیز دارا می‌باشد. این ملات پس از اجرا دچار جمع‌شدگی و حالت انقباضی نمی‌شود و از نفوذپذیری کم و دوام طولانی مدتی برخوردار است. این محصول فاقد یون‌های فلزی فعال مخرب بتن و یون کلراید می‌باشد. ملات حاصل از Artiment RPC11 با سطوح بتنی سازگار بوده و قابلیت چسبندگی خوبی دارد و قابلیت ماله‌کشی برروی سطوح آسیب‌دیده بتنی را دارا می‌باشد.

روش مصرف:

سطح بتنی باید کاملاً تمیز شده و نقاط سست و ضعیف بتنی به‌طور کامل برداشته شوند. سپس سطح را از آب اشباع نموده و آب اضافی را جمع نمایید.

در شرایط گرما یا باد شدید که منجر به از دست رفتن رطوبت سطح ملات می‌گردد، باید رطوبت سطح ملات را در حد بالای 95 درصد حفظ نمود. به‌علت دارا بودن مقدار بالای سیمان در این ملات، در صورت از دست رفتن رطوبت مورد نیاز از سطح، ملات اجرا شده مقاومت و سختی مورد نظر در دراز مدت را نخواهد داشت.

حجم مخلوط حاصل از یک کیسه 25 کیلوگرمی از Artiment RPC11 به همراه 3 الی4 لیتر آب تقریباً برابر 12 لیتر می‌باشد. برای اختلاط ابتدا از 3 لیتر آب شروع کرده و افزودن آب را تا جایی ادامه دهید که پس از اختلاط ملات حالت روندگی و جاری شدن نداشته و کاملاً خمیری باشد. حداکثر ضخامت قابل اجرای Artiment RPC11 برابر یک لایه به ضخامت mm 6 و یا حداکثر دولایه به ضخامت‌ mm 2 می‌باشد.

v      نکته مهم : با توجه به مدت نگهداری مجاز خمیر, متناسب با امکانات اجرا، حجمی از پودر را به ملات تبدیل نمایید که در مدت زمان کمتر از 25 دقیقه اجرا شود.

اختلاط:

ابتدا آب و سیمان را به داخل میکسر اضافه کرده و سپس پودر Artiment RPC11 را به ملات بیافزایید. منتظر بمانید تا محصول داخل ملات به طور کامل پخش گردد. به طور معمول این زمان 2 دقیقه می‌باشد. در زمستان و دماهای پایین‌تر از °C 7 بهتر است از سیمان‌های با گیرش سریع‌تر استفاده گردد.

عمل‌آوری:

در حین عمل‌آوری رعایت درصد رطوبت بهینه برای سطح الزامی است، در غیر این صورت خشک شدن سطح ملات باعث جمع‌شدگی، پوسته شدن و ترک‌خوردن می‌گردد.

شرایط نگهداری:

به دور از تابش مستقیم نور آفتاب و رطوبت نگهداری شود. در دمای زیر °C 35 در بسته‌بندی اصلی کارخانه و به صورت بازنشده قابل نگهداری است. در صورت باز کردن کیسه به‌طور کامل مصرف گردد.

 

 

خدمات و پشتیبانی:

گروه فنی شرکت البرز شیمی آسیا برای انجام آزمایشات و همکاری‌های لازم جهت تعیین میزان و نحوه‌ مصرف دقیق Artiment RPC11 آماده همکاری و ارائه خدمات به مصرف‌کنندگان محترم می‌باشد.

مشخصات فنی:

جدول 1- مشخصات فنی Artiment RPC11

مشخصه

شرح

شکل ظاهری

پودر همراه با پلیمر بر پایه آکریلیکی

رنگ

خاکستری

مقدار کلراید

فاقد یون کلر

چگالی (خمیر)

1/7gr/cm3

مدت زمان مجاز نگهداری خمیر

25 دقیقه

 

موارد ایمنی:

از تماس مستقیم ماده با پوست دست و خصوصاً چشم بپرهیزید؛ و در صورت تماس فوراً با آب فراوان شستشو داده شود.

بسته‌بندی:

  • پاکت‌های پلاستیکی 25 کیلوگرمی

مزایا:

  • سازگار با بتن سخت‌شده می‌باشد و بدون ایجاد حالت انقباضی به خوبی با بستر اتصال پیدا کرده و از چسبندگی عالی برخوردار است.
  • هم به شکل پاششی و هم ماله‌کشی قابل اجرا می‌باشد.
  • قابل اجرا بر روی سطوح بتنی که نیاز به سطح نفوذناپذیر دارند، می‌باشد.

موارد کاربرد:

  • برای استفاده در سطوح بتنی متخلخل
  • ترمیم و تراز کردن سطوح آسیب‌دیده بتن در ستون‌ها و نمای سازه
  • زیر سازی سطوحی که نیاز به پوشش های محافظ دارند
  • ترمیم سازه‌های پیش‌ساخته و ایجاد نمای یکنواخت
  • ایجاد سطحی یک‌دست بر روی سطوح بتنی

برای دانلود فایل به صورت PDF کلیک کنید.