همیشه منتخب، همیشه سربلند

تسریع کننده مایع برای بتن پاششی

شرح محصول:

Shotcrete L40 افزودنی مایع برای ایجاد گیرش سریع بتن های پاششی و اجرای لایه مقاوم و مستحکم بتنی استفاده می گردد. این محصول همراه با هوای فشرده در حین اجرای شاتکریت روی سطح بتن با فشار پاشیده می شود. این محصول به شروع و رشد سریع هیدراسیون کمک می کند. بنابراین گیرش اولیه و نهایی بتن در زمان کوتاهتری اتفاق می افتد و بتن سریعتر سخت می گردد.

نحوه‌ اثر:

سیمان ماده ای است که هنگام مواجه شدن با آب طی فرآیند هیدراسیون شروع به سخت شدن و مقاومت گیری می نماید؛ این فرآیند به طور طبیعی با حل شدن سیمان درآب آغاز شده و پس از طی کردن دوره دورمنت و تشکیل ژل H-S-C به مرحله تکامل خود می رسد. سپس محصولات هیدراسیون تشکیل یافته و اصطلاحاً بتن سخت می گردد. در اجرای بتنهای پاششی مطلوب آن است که این فرآیند هرچه سریعتر آغاز شده و بتن سخت گردد. لذا از افزودنی پودری Shotcrete L40 برای تسریع گیرش استفاده می‌شود تا به گیرش آنی بتن کمک نماید.

روش مصرف:

Shotcrete L40 باباید به مخلوط خشک ماسه و سیمان قبل از اجرا اضافه گردد. اگر رطوبت ماسه بیشتر از سه درصد باشد بهتر است بلافاصله پس از اختلاط ماده بتن پاشی اجرا شود.

میزان مصرف:

مقدار مصرف بسته به شرایط بین 2 الی 10 درصد وزن سیمان مصرفی در هر متر مکعب بتن می باشد. برای تعیین دقیق میزان مصرف می بایست مخلوط های آزمایشی در شرایط و موقعیت پروژه تهیه گردد

شرایط نگهداری:

در ظروف در بسته و محدوده دمایی بین 4 درجه سانتیگراد الی 30 درجه سانتیگراد به مدت 1 سال از تاریخ تولید قابل مصرف می باشد. قبل از استفاده به تاریخ مصرف درج شده روی محصول دقت نمایید.

خدمات و پشتیبانی:

گروه فنی شرکت البرز شیمی آسیا برای انجام آزمایشات و همکاری‌های لازم جهت تعیین میزان و نحوه‌ مصرف دقیق Shotcrete L40 آماده همکاری و ارائه خدمات به مصرف‌کنندگان محترم می‌باشد.

 

مشخصات فنی

مشخصه شرح
شکل ظاهری مایع
رنگ شیری
مقدار کلراید ندارد
گیرش اولیه کمتر از 3 دقیقه
PH 2-3
چگالی 2/1±1/0 gr/cm3

 

موارد ایمنی

استنشاق ماده در حین اجرای بتن می تواند به سیستم تنفسی آسیب برساند، هنگام مصرف از دستکش و ماسک مناسب استفاده نمایید. این ماده غیرخوراکی است و در صورت تماس با پوست یا چشم محل مورد نظر فوراً با آب فراوان شستشو داده شود و در صورت بروز حساسیت به پزشک مراجعه گردد.

بسته بندی و بارگیریمزایاموارد کاربرداستانداردفایل PDF

بسته بندی و بارگیری:

  • ظروف 4 کیلوگرمی
  • ظروف 20 کیلوگرمی

مزایا:

  • گیرش سریع بتن و امکان اجرای سریع‌تر بتن پاششی
  • افزایش بازدهی بتن پاششی و کاهش برگشت بتن در حین اجرا (Rebound Loss)
  • امکان پاشش بتن در محل‌های در معرض نفوذ آب و رطوبت

 موارد کاربرد:

  • اجرای آسان بتن پوششی در فضاهای قوسی شکل و انحنادار و محل‌هایی که امکان بستن قالب وجود ندارد
  • اجرای بتن پاششی در تحکیم بسترهای سست سنگی و خاکی
  • ترمیم سازه‌های بتنی
  • تحکیم بدنه کانال‌های، گودبرداری‌ها و آب‌روها

استاندارد:

  • EN 480-2

برای دانلود فایل به صورت PDF بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

دانلود کاتالوگ

 

تماس با ما

88680001 (021)

سعادت آباد، بلوار دریا، پلاک 46

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

© Copyright 2019 Alborz Gulf. All Rights Reserved. Design by mosallas